125. Yıl Haberleri< Geri dönün

18 Nisan 2009

Sakarya'nın Evlatları Atası'nın Huzurunda

SAKARYA’NIN EVLATLARI ATA'SININ HUZURUNDA! 

Ağabeylerimiz Atatürk’ün önderliğinde vatan uğruna savaştı... Çanakkale ve Kurtuluş Savaşları’nda şehit düştü... Bizler de, kuruluşumuzun 125. Yıl Dönümünde Atatürk’ün huzuruna çıkarak bir kez daha Ata’mıza bağlılığımızı bildirdik... 

18 Nisan 2009 sabahı ağabeylerimiz, ablalarımız ve kardeşlerimizden oluşan yaklaşık 1000 kişiyle, Sarı Siyahlı Camia mensupları olarak Ankara’ya hareket ettik. İstanbul Lisesi ve İELEV Eğitim Kurumları öğrencileri; İELEV, İELDER, İstanbul Liseliler Derneği (Ankara), Sarı Siyah '65 Dayanışma ve Eğitim Vakfı, 1884 Vakfı yönetim kurulu üyeleri; Türk ve Alman öğretmenler, mezunlar ve velilerden oluşan topluluğumuzla saat 13.15 sıralarında Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün huzuruna çıktık. 

Kafilemiz, İstanbul Lisesi Müdürü Adnan Ersan, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Refik N. Türkoğlu (İEL 1972), Mezunlar Derneği Başkanı Alev Karabaş Avınca (İEL 1977), İstanbulspor Başkanı Saffet Molvalı (İEL 1965) ve İstanbul Liseliler Derneği (Ankara) Başkan Yardımcısı Kadir Afacan’ın (İEL 1972) liderliğinde mozolenin önünde saygı duruşunda bulundu. Okul Müdürümüz Adnan Ersan’ın, Anıtkabir Şeref Defteri’ne Sarı Siyahlı Camia adına duygu ve düşüncelerini yazmasının ardından toplu fotoğraf çektirdik. Törende Almanya Ankara Büyükelçiliği'nden Pascal Hector da bizlerle birlikteydi. 

125 yaşına basan köklü eğitim kurumu, sevgili okulumuz İstanbul Lisesi'nin bugünlere varmasının onuru ve gururunu Atamızla paylaştık... Ülkesi için şehit düşen ve ülkesine hizmet eden büyüklerimizin de anısını omuzlarımızda taşıyarak Anıtkabir’de Atatürk’ün huzuruna çıktık. 


Anıtkabir Töreni Fotoğraf Galerisi - 1 


Anıtkabir Töreni Fotoğraf Galerisi - 2 

Copyright © 2024, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo