İELEV Okulları

Eğitim Kurumları Tarihçesi

İstanbul Erkek Lisesinde öğrencilik, öğretmenlik veya yöneticilik yapmış; Sarı-Siyahlı camiayı desteklemiş yardımseverlerce 20 Aralık 1982 tarihinde kurulan İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı, ülkemize eğitim alanında hizmet vermeyi hedefleyen bir sivil toplum kuruluşudur.

İELEV ülkemiz çocuklarının ve gençlerinin -hiçbir ayırım yapmaksızın- Vakfın olanaklarından yararlanmalarını sağlamak, Sarı-Siyahlılık kültürünün temelini oluşturan değerleri ve çok kültürlülüğe dayalı evrensel ülküsünü yeni kuşaklara taşımak üzere özel eğitim sektöründe var olma kararı ile çalışmalarını sürdürür.

İELEV Okulları -eğitimde başarı geleneğini sürdürmenin yanı sıra- dayanışma anlayışı ve sorumluluk bilinci gelişmiş, adalet kavramını benimsemiş, evrensel değerleri içselleştirmiş, özgür ve analitik düşünebilen, ekip çalışmasına inanan, cesur, vefalı, çalışkan, insana ve çevreye saygılı, demokrasi ve laikliği özümsemiş, mücadele ruhuna sahip dünya vatandaşı bireyler yetiştirmeyi amaçlar.

Evrensel niteliklere sahip kurumsal değerlerin altyapısını oluşturduğu kültürünü yeni kuşaklara aktarabilmek için 1996’da İELEV Özel İlköğretim Okulu, 2005’te İELEV Özel Anaokulu ve 2006’da Acıbadem İlköğretim Okulunu eğitim camiasına kazandırmıştır. Acıbadem İlköğretim Okulu, 2009-2010 ders yılında Nişantepe’deki yeni yerleşkesine taşınmış ve İstanbul Erkek Lisesinin 125. Kuruluş yılı onuruna okulun adı “İELEV Özel 125. Yıl İlköğretim Okulu” olarak değiştirilmiştir.

2014-2015 eğitim-öğretim yılında açılan İELEV Özel Lisesinde Gemischtsprachiges International Baccalaureate (GIB) Diploma Programı uygulanmaktadır. İELEV Özel Lisesi Almanca, İngilizce ve Türkçe eğitim vermektedir.

http://www.ielev.k12.tr

Copyright © 2023, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo