İstanbulspor

İstanbulspor Kulübü, 1926 yılında İstanbul Lisesi öğrencileri tarafından kurulmuş bir spor kulübüdür. Kulüp futbol, basketbol, hentbol, voleybol, bisiklet, masa tenisi ve satranç dallarında sporcular yetiştirmektedir. Futbol, Basketbol, Voleybol, Bisiklet, Masa Tenisi ve Satranç dallarında sporcu yetiştiren birimler İstanbul Lisesi ve İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı öncülüğünde kurulmuş İstanbulspor Kulübü Derneği bünyesinde bulunmaktadır. "İstanbulspor" ismi ve logosunun telif haklarına İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı sahiptir.

İstanbul Lisesi okul takımlarında yer alan öğrenciler aynı zamanda İstanbulspor'un lisanslı oyuncuları olmakta ve resmi liglerde mücadele etmektedirler.

Günümüzde Basketbol takımında 3.lig,futbol süper amatör ligi,voleybol İstanbul mahalli ligde yelken eğitimleri alırken yelken şubemizide yarışmalarda temsil etme şansınıda bulabilirsiniz. İstanbulspor ve İstanbul Lisesi'nin prestij takımı olmakla beraber kulüp geçmiş yıllarda futbol takımının mücadelesi ve başarılarıyla tanınmaktadır.

Copyright © 2024, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo