Akademik Başarı

İstanbul Erkek Lisesi, ülkemizde her yıl düzenlenen ve ortalama bir milyon beş yüz bin öğrencinin üniversite eğitimi almak için yarıştığı Öğrenci Seçme Sınavı’nda, üstün başarılara imza atarken; öğrencilerini sadece mesleki başarıya değil, uzun vadeli başarılara hazırlayarak, hayatın içinde pek çok alanda donanımlı kılacak bir eğitim ortamı sunmaktadır. 

Lise öğrencilerinin büyük bir kısmının, ÖSS sonucunda %1’lik dilimden öğrenci kabul eden ülkemizin en seçkin üniversitelerinde lisans eğitimlerine devam etmesi büyük onur vermektedir. Boğaziçi, ODTÜ, İTÜ, Bilkent, İstanbul gibi güzide üniversitelerde İstanbul Erkek Lisesinden mezun pek çok öğrenci bulunmaktadır ve büyük bir bölümü bu üniversiteleri başarı ile tamamlamışlardır. İstanbul Erkek Lisesi, kendi puan türündeki (Anadolu Lisesi) okullarla kıyaslandığında genel başarı sıralamasında her zaman zirvede yer almaktadır. 

1999 yılından günümüze kadar uygulanan Abitur Eğitim Programı ve sınavlarında İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri Almanya genelinin üzerinde bir başarı elde etmektedirler. Bu bağlamda İstanbul Erkek Lisesi, Almanya’nın yurt dışında bulunan 132 okulu arasında kendine saygın bir yer edinmiştir. Bunun sonucu olarak Lise, 2007 yılında Almanya tarafından “Matematik ve Fen Bilimleri Ağırlıklı Okullar Birliği”ne yurt dışından kabul edilen ilk okul olmuştur. 

İstanbul Erkek Lisesi, öğrencilerini yalnızca bir üst eğitim kurumuna en donanımlı şekilde hazırlamakla kalmayıp, onların bir eğitim kültürü içerisinde kişisel ve sosyal sorumluluk duygularının oluşmasını ve gelişmesini sağlamaktadır. Bu anlayış içerisinde farklı alanlardaki yeteneklerinin de olgunlaşmasını sağlayarak, ileride hangi konumda bulunursa bulunsunlar, yapacakları işte “en iyi” ve “lider” konumda olmaları konusunda vizyon kazandırmaktadır. 

Copyright © 2024, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo