Şehitlerimizi 100. Anma Yılı

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ 100. ANMA YILI ETKİNLİKLERİMİZ

100. YILDA 100 BİSİKLET

Çanakkale Şehitlerimizi 100. Anma Yılı kapsamında 16 Mayıs 2015 sabahı saat 07.30’da 100. Yılda 100 Bisiklet grubu 1915 yılında Çanakkale Savaşı’nda kaybettiğimiz İstanbul Erkek Liseli şehit ağabeylerimizi anmak üzere Lisemizin bahçesinden Sarı Siyah Motosiklet eşliğinde Çanakkale’ye doğru pedallara bastı. Aynı günün akşamında Şarköy’e varan grup, ertesi günün sabahında tekrar bisikletleriyle yola koyuldular.
İEL öğrencileri, İEL mezunları, İstanbulsporlu bisikletçiler, İELEV öğrencileri, Yeni Zelandalı öğrenciler ve Alman bisikletçilerden oluşan 100. Yılda 100 Bisiklet grubu 17 Mayıs 2015 Pazar günü varış noktası olan Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’ne vardı. Grup, Sakarya İzci Grubu, İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri, mezunları, İELEV Eğitim Kurumları öğrencileri, öğretmenleri ve velileri tarafından coşkuyla karşılandı.
Vakfımız tarafından İz Tv - Şarküteri Prodüksiyona yaptırılan Çanakkale Şehitlerimizi 100. Anma Yılı Belgeseli için bu anlamlı ve heyecanlı bisiklet turundan güzel anlar kayıt altına alındı. Belgeselin Temmuz 2015’te yayına girmesi planlanıyor.
Vakfımız tarafından düzenlenen bu tura katılanlara ve organizasyonda emeği geçenlere İELEV olarak teşekkür ederiz.

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ 100. ANMA YILI TÖRENİ

Çanakkale Şehitlerimizi 100. Anma Yılı Törenimiz Vakfımızın ve Derneğimizin ortak çalışmasıyla önceki yıllardan farklı olarak bu yıl Kocadere Hastane Şehitliği’nde yapıldı.
Savaşa gönüllü katılan ağabeylerimizi 18 Mayıs’ı 19 Mayıs’a bağlayan gece, sabaha karşı saat 03.30’da hüzünle ve gururla andık.
Camiamızdan 700’ü aşkın Sarı Siyahlı, meşalelerle aydınlanan tören alanında toplandı.
Sakarya İzci Grubu’nun sunduğu tören Çanakkale Onsekiz Mart  Üniversitesi (ÇOMÜ) Konservatuvarı Öğretim Üyeleri Topluluğu'nun hüzünlü türküleriyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İstanbul Lisesi Müdürü Sn. Hikmet Konar, İstanbul Erkek Liseliler Derneği Başkanı Sn. Zeynep Erverdi ve İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Prof. Dr. Ata Anıl gecenin anlam ve önemine değinen konuşmalar yaptılar.
Tören sonrasında katılımcılar yaklaşık 5 km. yürüyerek Atatürk Evi’nin de bulunduğu Bigalı Köyü’ne vardılar.

Copyright © 2024, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo