20 Haziran 2017

Prof. Dr. Ata Anıl WDA 2017 Sempozyumuna Katıldı

2017 yılı Dünya Alman Okulları Birliği (Weltverband Deutscher Auslandsschulen – WDA) toplantısı 1-3 Haziran 2017 tarihlerinde Berlin’de gerçekleşti.

Tüm dünyadan yaklaşık 140 Alman Yurt Dışı Okulunun müdür ve temsilcilerinin katıldığı toplantıda İELEV Özel Lisesini İELEV Akademik Kurul Üyemiz Prof. Dr. Ata Anıl temsil etti.

Sempozyumun önemli konularından biri Almanya dışındaki Alman okullarına yapılan desteklerin arttırılmasıydı. Alman Parlamentosunun temsilcileri, önümüzdeki dönemlerde bu desteklerin arttırılması konusunda görüş birliği içinde olduklarını bildirdiler.

Sempozyumda aktarılan bir diğer başlık ise WDA tarafından yaptırılan son bilimsel çalışmaların sonuçlarının paylaşılması oldu. Bu çalışmadan elde edilen rapora göre mezunların yaklaşık 1/3’ü profesyonel kariyerlerinde Almanya’yla ilgili bir iş yürütüyorlar. Bu sonucun Almanya’da yüksek öğrenim görme isteğini arttırdığını söylemek mümkün. Bu da Almanca eğitim veren okulların önümüzdeki dönemde de ilgi odağı olacağını gösteriyor.

Copyright © 2024, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo