6 Ekim 2017

İELEV Özel Lisemiz Yeni Yönetim ve Eğitimci Kadrosuyla Gelişiyor

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı’nın 2014- 2015 eğitim – öğretim yılında eğitime kazandırdığı İELEV Özel Lisesi, yeni eğitim – öğretim yılına yeni yönetimiyle ve eğitim kadrosuyla gelişerek merhaba dedi.

Yrd. Doç. Dr. Gülseren Aslan, İELEV Özel Lisemizin Müdürü olarak göreve başladı. İELEV Başdanışmanı George M. Schopp ve IB - DP Danışmanı Imke Hermann’ın yanında ekip, bu yıl Almanya, Avusturya ve Kanada’dan olmak üzere yeni, beş yabancı ve altı Türk öğretmen, bir Yurt Dışı Eğitim Danışmanı, bir Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen, yarı zamanlı bir üniversite öğretim üyesi ve bir Eğitim Teknolojileri Direktörünün katılımıyla güçlendirildi.

İELEV Özel Lisesi Almanya Dış işleri Bakanlığı tarafından 5 Nisan 2017’de akredite edilmişti. Okulumuz, aldığı bu akreditasyonla İstanbul (Erkek) Lisesi ve Alman Lisesi’nden sonra Türkiye’de bu statüye sahip üçüncü okul olmuştur. Bu özel statüsü sayesinde, İELEV Özel Lisesi Almanya’dan yabancı öğretmen desteği almaya hak kazanmıştır. Ayrıca Mart 2017’de Türkiye’de GIB (Gemischtsprachiges Internationales Baccalaureat – Çok Dilli Uluslararası Bakalorya) akreditasyonu alan ilk özel okul olan İELEV Özel Lisesi, bu yıl 96 olan hazırlık sınıfı kontenjanını yoğun başvuru ve yüksek puanlı öğrencilerin kaydıyla doldurdu. İELEV Özel Lisesi, Türkiye’nin sayılı liseleri arasındaki yerini aldı. İlgi gösteren ve bizlere güvenen tüm veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Copyright © 2024, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo