8 Eylül 2016

Model Birleşmiş Milletler Konferansı 2016 Gerçekleşti

İstanbul (Erkek) Liseli kardeşlerimizin organize ettiği, devlet başkanlarından, haber ajansı muhabirlerine kadar tüm mevkilerin öğrenciler tarafından temsil edildiği, Birleşmiş Milletler’in tam kapsamlı bir simülasyonu olan İELMUN Konferansının 5.si 31 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti.

Konferans, 31 Ağustos akşamı Alman Başkonsolosu Baş Yardımcısı Stefan Graf, Amerikan Başkonsolosu Baş Yardımcısı Christina Agor ve Başbakan Müşaviri ve Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı Türkiye Eşgüdüm Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bekir Karlığa’nın konuşmacı olduğu açılış töreniyle başladı.

Türkiye’deki üç akademik dille işleyen ilk ve tek konferans olma özelliğini taşıyorken bu yıl bu uluslararası organizasyonu bir adım daha ileri taşıyıp bünyesine Fransızcayı da dâhil eden İELMUN 2016 üçü Alman, biri Yunan, biri de Yemenli olmak üzere 5 yabancı ve İstanbul dışından da konferansa katılan yaklaşık 130 kişiye ev sahipliği yaptı.

Ülkemizin sınırları dışında da adını duyurmayı başarabilmiş bu organizasyonu düzenleyen tüm Sarı Siyahlı kardeşlerimizle gurur duyuyoruz ve onları tebrik ediyoruz.

Copyright © 2023, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo