5 Mayıs 2017

İstanbul Erkek Lisesi ve İELEV Özel Lisesi Öğrencileri Boston’daydı!

Vakfımız tarafından organize edilen, hedefi İstanbul Erkek Lisesi ve İELEV Özel Lisesi öğrencilerini girişimciliğe ve iyi üniversitelerde eğitim almaya teşvik etmek ve vizyon sağlamak olan İELEV Boston Girişimcilik & Üniversiteler Turu 22-30 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleşti.
İELEV Akademik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erhan Erkut ve 3 öğretmen eşliğinde düzenlenen Boston turunda, öğrenciler dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan MIT, Harvard University, Boston University, Boston College ve Berklee College’ı ziyaret ettiler.

Turda üniversite ziyaretlerinin yanı sıra MIT Entrepreneurship, Cambridge Innovation Center ve MassChallenge gibi girişimcilik ve kuluçka merkezleri de ziyaret edildi. Bu ziyaretler sırasında öğrencilerimiz girişimcilik, startup ve inovasyon konularında seminerler aldılar.

Eğitim Teknolojileri kuluçka merkezi Learn Launch ve dünyada en çok endüstriyel kullanıma yönelik yazılımlar üreten Autodesk ziyaretinde ise öğrencilerimiz startup, teknoloji ve tasarım üzerine bilgi aldılar.

Turda ayrıca şehrin belli başlı müzelerinden olan New England Aquarium, Harvard Museum of Natural History, Museum of Science, Harvard Art Museum ziyaretleri de ihmal edilmedi.

Çok sayıda değerli akademisyen ve girişimciyle tanışan, McGovern Institute for Brain Research, Mass General Hospital, Harvard T.H. Chan School of Public Health gibi enstitülerin laboratuvarları ve dünyanın en iyi üniversitelerinden birkaçını ziyaret eden öğrencilerimizin ufukları açıldı ve ülkemize çok mutlu döndüler.

Foto Galeri

Copyright © 2024, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo