2 Aralık 2015

İstanbul Erkek Lisesi Camiası En Genç Sarı Siyahlılarla Kahvaltıda Buluştu

Vakfımız tarafından üçüncüsü düzenlenen “En Genç Sarı Siyahlılar Camiamız ile Tanışıyor” adlı etkinlik 8 Kasım 2015 Pazar günü gerçekleşti. İstanbul Erkek Lisemize girmeye hak kazanan yeni 144 öğrenci, öğrencilerin velileri, öğretmenler ve Camianın diğer kurumlarından oluşan Sarı Siyahlı topluluğumuz İstanbul Erkek Lisesi Şeref Salonunda bir araya gelip kahvaltı ettiler.

Kahvaltının ardından, Camiamızın kurumlarından İELDER (İstanbul Erkek Liseliler Derneği), İELEV, Sakarya İzci Grubu, İstanbulspor Kulübü Derneği, 1884 Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı, Sarı Siyah ‘65 Dayanışma ve Eğitim Vakfı ve Sarı Siyah Motosiklet kurumsal tanıtımlarını yaptılar. Kurum tanıtımlarının bitiminde yeni öğrenciler İEL mezunu akademisyen Prof. Dr. Erhan Erkut ile sohbet etme fırsatı buldular.

Prof. Dr. Erhan Erkut gençlerle kariyer planlaması üzerine yaptığı söyleşide hitap ettiği öğrenci grubunun dâhil olduğu Millenial jenerasyonunun (Z Jenerasyonu) eğilimlerinden, heyecanlı ve yeni dünyada ortaya çıkabilecek yeni mesleklerden bahsederken sosyal yetkinliklerin; iletişim, grup çalışması yapabilme, dinleme, kendini ifade edebilme yetkinliklerinin öneminin altını çizdi.

Keyifli ve ufuk açıcı bir söyleşinin ardından, geçtiğimiz Mayıs ayında Çanakkale Şehitlerimizi 100. Anma Yılı çerçevesinde İZ TV & Şarküteri Prodüksiyon tarafından çekilen ve yayınlanan “Sarı Siyah Pedallar” belgeselimiz izlendi ve güzel anların yaşandığı etkinlik sona erdi.

Copyright © 2022, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo