Belgeseller< Geri dönün

17 Mart 2015

İstanbul Erkek Lisesi Anıt Projesi

Gelibolu’ya, okulumuz şehitleri anısına yapılması düşünülen anıt projesiyle ilgili olarak iki yılı aşkın bir süredir uğraşmaktayız. Bir çok yazışma ve görüşme yapıldı.

Bu kadar çok mesai harcanmasının sebebi Gelibolu’nun “Tarihi Sit” alanı ilan edilmesi ve artık bir çivi bile çakmanın mümkün olmaması.

Çevre ve Orman Bakanlıklarında uzun zamandan beri sürdürdüğümüz çalışmalar neticesinde, Kabatepe Tanıtım Merkezi (Kabatepe Müzesi ile karıştırılmasın) Çevre Düzenleme Kavram Projesi dahilinde 2.00 x 0.80 x 0.80m ölçülerinde bir anıt için izin verildi.

Proje, üstün yetenekli ve Sarı-Siyahlı sevgili Caner Bilgin'e (İEL 2005) ait. Anıt projesi, 100 yıldır armalarımızda değişmeden duran ve vatan sevgisini sembolize eden “ay ve yıldız”ımızın, işin anlamına uygun olarak ön plana çıkarılmasıyla hazırlandı. Kerem Uzgören (İEL 2004) de cam içinden led aydınlatma işini üstlendi. Çizimler tamamlandı ve proje Ankara’ya gönderildi.

Bakanlık tarafından söz konusu yerde yaptırılacak “Anıtlar Bahçesi"nin tamamlanmasını müteakip proje hayata geçirilecek.

Aşağıdaki adreste yine Caner Bilgin tarafından hazırlanan tanıtım filmini bulacaksınız.

Copyright © 2023, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo