3 Ağustos 2015

İELEV Özel Lisesinde Almanca Yabancı Dil Diploması (Deutsches Sprachdıplom)

Alman Devletinin yabancı ülkelerde Almanca eğitim veren okulları koordine eden resmi dairesi Zentralstelle für Auslandschulwesen’in yurt dışında desteklediği 3 ana programdan (Abitur, German IB ve DSD) German IB programı, İELEV Özel Lisesi için tercih edilmiş ve bununla ilgili akreditasyon süreci geçtiğimiz akademik yıl içerisinde başlatılmıştı.
Bunun yanı sıra, Almanya Kültür Bakanlığına göre, Almanca’nın yabancı dil olarak sınandığı tek okul sınavı olan DSD sınavını uygulama hakkı için İELEV Özel Lisesi adına başvuru yapılmıştı. Son Almanya Kültür Bakanları toplantısında başvurunun onaylanmasıyla, İELEV Özel Lisesi öğrencileri artık Alman Devleti onaylı yabancı dil diplomalarını kendi okullarında elde etme hakkına sahip oldular.
German IB’den bir önceki adım olarak kabul edilen DSD programının uygulama hakkının onaylanış sürecinde Herr Schopp, İELEV Eğitim Direktörü Bahar Ulusoğlu Emek, İELEV Özel Lisesi Müdürü Tekin Baransel ve Almanca Zümre Başkanları titiz bir çalışma gerçekleştirdiler. 

Copyright © 2024, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo