5 Mayıs 2017

İELEV Özel Lisemize Almanya’dan Akreditasyon

İELEV Özel Lisesi, Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından özel statüye tabi tutuldu ve 5 Nisan 2017 tarihinde Almanya Federal Cumhuriyetinin İstanbul Başkonsolosluğunda atılan imzalarla akredite edildi.  

İELEV Özel Lisesi aldığı akreditasyonla böylece İstanbul Erkek Lisesi ve Alman Lisesinden sonra Türkiye’de bu statüye sahip üçüncü, dünyada ise yüz kırkıncı okul oldu.

Bu önemli haberi 11 Nisan 2017 Salı günü İELEV Akademik Kurul Başkanımız Prof. Dr. Erhan Erkut’un ve İELEV Akademik Kurulu IB-DP Danışmanı Imke Hermann’ın katılımıyla Litera Restaurant’ta düzenlediğimiz bir basın toplantısıyla duyurduk.

İELEV Akademik Kurulu IB-DP Danışmanımız Imke Hermann basın mensuplarına şu açıklamada bulundu: “Verilen bu özel statü sayesinde, İELEV Özel Lisesine dil dersleri ve fen dersleri için Almanya’dan yabancı öğretmen desteği, okulun laboratuvar ve teknik donanım benzeri ihtiyaçları için maddi destek sağlanacaktır. İELEV Özel Lisesi adına, bu zor akreditasyon sürecini yürüten, İstanbul Erkek Lisesinin 2003- 2009 yıllarında Almanca Bölüm Başkanlığını da yapmış olan, İELEV Akademik Kurul Başdanışmanı Georg Michael Schopp’a destekleri için teşekkür ediyoruz”

İELEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız ve Akademik Kurul Başkanımız Prof. Dr. Erhan Erkut ise “Almanya’dan aldığımız akreditasyonun ardından uluslararası IB hakemleri de Mart’ın ikinci haftası okulumuzu denetledi. Denetleme sonucunda IB akreditasyonuna hak kazandık. 300 okul ziyareti yaptığını söyleyen IB Hakemi, İELEV Özel Lisemizin kendi ziyaret ettiği okullar arasında ilk %5 içinde olduğunu ifade etti. Bu bizim için güçlü bir motivasyon oldu. Hem Almanca hem İngilizce hazırlık sınıflarıyla Türkiye’de iki dilde hazırlık sınıfı olan tek lise olma özelliği taşıyan İELEV Özel Lisemizde Gemischtsprachiges Internationales Baccalaureat Diploma Programıyla öğrencilerimizin, ülkemizdeki üniversitelerin yanında yurtdışındaki üniversitelere de kabulünü kolaylaştıracak Almanca ve İngilizce yeterliliğini vermeyi hedefliyoruz. GIB Diploması içlerinde Amerika, Kanada, İngiltere, İsviçre, Almanya ve Avusturya'nın da bulunduğu 100’den fazla ülkede geçerliliği olan bir diplomadır” dedi. 

Türkiye’ye yeni bir yıldız okul kazandırmak için çıktığımız yolda Almanya Hükümeti tarafından İELEV Özel Lisemizin akredite edilmesinden büyük gurur duyuyor, bu yolculukta özveriyle çalışan ve bizlere güvenip destek veren herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Foto Galeri

Copyright © 2021, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo