7 Nisan 2017

İELEV Okulları Projeleri Önemli Üniversitelerden Kabul Aldı

Harvard ve Humboldt Üniversitelerinden Kabul Alan Projelerimiz

İELEV Özel İlkokulu ve Ortaokulu Beden Eğitimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi ile Fen ve Teknoloji Bölümlerinin önderliğinde 2015 yılında “Sporda Duyarlılık” teması ile başlayan İELEV Duyarlılık (İELEV-DE) Projesi Harvard Üniversitesi “Uluslararası Öğretmen Eğitim Konferansı” ile Humboldt Üniversitesi ”Berlin Uluslararası Sosyal ve Beşeri Bilimler Konferansı”ndan kabul aldı. 

Projenin ilk yılında hedef, toplumdaki şiddetin ve fair-play ruhuna aykırı davranışların önlenebilmesini, tarafların birbirini tanımasını, karar alma süreçlerinde ‘neden’ sorusunu sormayı öğrencilere çeşitli etkinlikler, münazaralar, söyleşiler, kulüp ziyaretleri ve video gösterimleriyle kazandırmak olarak belirlendi.

Humboldt Üniversitelerinden Kabul Alan Projemiz

İELEV Özel Ortaokulu Sosyal Bilgiler Zümre Başkanı Tuğba Toköz’ün yürüttüğü "Mülteciler ve Hakları" konulu proje Berlin Uluslararası Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler Konferansından kabul aldı. 

“Mülteciler ve Hakları” projesi; dünya genelinde yaşanan siyasi ve ekonomik sorunların insanı etkilemesi sonucu mülteci, sığınmacı ve göçmen nüfusundaki hızlı artışa dikkat çekmek, öğrencilerin farkındalıklarını yükseltmek amacı taşıyor.

Copyright © 2024, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo