8 Kasım 2016

“En Genç Sarı Siyahlılar Camiamız ile Tanışıyor” Etkinliğimizin Dördüncüsünü Gerçekleştirdik

İstanbul Erkek Lisemize girmeyi başararak birer Sarı Siyahlı olmaya hak kazanan kardeşlerimizle Camiamızı tanıştırmayı amaçladığımız “En Genç Sarı Siyahlılar Camiamız ile Tanışıyor” adlı etkinliğimizin dördüncüsü 6 Kasım 2016 Pazar günü en genç İEL’liler, onların velileri ve Camia kurumlarımızın yöneticilerinden oluşan 198 misafirin katılımıyla gerçekleşti.

Misafirlerimizi Şeref Salonumuzun bulunduğu katta hazırladığımız bir açık büfe kahvaltı ile karşıladık. Keyifli sohbetlerle geçen kahvaltının ardından Celal Ferdi Gökçay Konferans Salonuna geçildi.

İLÖB Başkanı, İEL Okul Aile Birliği Başkanı ve İELEV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ata Anıl’ın konuşmasının ardından her sene olduğu gibi Sarı Siyahlı Camiamızın kurumlarından İELDER, İstanbulspor Kulübü Derneği, 1884 Vakfı, Sakarya İzci Grubu, Sarısiyah ’65 Dayanışma ve Eğitim Vakfı, ve SarıSiyah Motosiklet kendilerini tanıttılar ve faaliyetleri hakkında bilgi verdiler. 

Kurum tanıtımlarının ardından İEL ’67 mezunu mütevellimiz, psikolog, akademisyen ve eğitmen Prof. Dr. Acar Baltaş, öğrenciler ve öğrencilerin velilerine yönelik bir söyleşi gerçekleştirdi.
Etkinliğimizin en keyifli anlarının yaşandığı bu ilham kaynağı söyleşide Baltaş, “Eğitim başarısı hayat başarısını ne kadar temsil eder?” ve “Okulları başarılı yapan nedir?” gibi konulara değindi.

Velilerle interaktif bir konuşma gerçekleştiren Baltaş, vefa, dayanışma ve dürüstlük değerlerine değinirken, henüz yolun başındaki Sarı Siyahlı öğrenci kardeşlerimize şu sözlerle tavsiyelerde bulundu: "Başarısızlık hayatın en doğal ve önemli parçasıdır. Başarısız olmaktan korkmayın. Meraklı ve öğrenme odaklı olun, eğitim hayatında odaklanmak ve çok çalışmak, iş hayatında ise ekip çalışması çok önemlidir.”
Facebook sayfamızdan canlı yayın yaptığımız konuşmanın tamamını dinlemek isterseniz facebook.com/ielevorg sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Etkinliğimizin son bölümünü ise İEL’li Çanakkale şehidi ağabeylerimizi 100. Anma Yılında çekilen ve hala İZ TV’de yayınlanmakta olan “Sarı Siyah Pedallar“ belgeselimizin gösterimine ayırdık. Gururla ve hüzünle izlediğimiz belgeselimizin ardından alkışlar eşliğinde etkinliğimiz sona erdi. 

Foto Galeri

Copyright © 2024, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo