4 Ocak 2018

Eğitimde İnovasyon Zirvesi Gerçekleşti

Vakfımızın 35. kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında İELEV Özel 125. Yıl Yerleşkesinde düzenlenen, “paylaşacak çok şeyi olan” eğitim profesyonellerini, akademisyenleri ve eğitim fakültesindeki öğretmen adaylarını bir araya getiren Eğitimde İnovasyon Zirvesi 23 Aralık 2017 Cumartesi günü yoğun katılımla gerçekleşti.

“Değişen Eğitim, Dönüşen Okullar” temasının işlendiği Eğitimde İnovasyon Zirvesi, İELEV Akademik Kurul Başkanı Prof. Dr. Erhan Erkut’un moderatörlüğünde; Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Prof. Dr. Kemal Sayar ve Ali Koç’un konuşmacı olarak katıldığı panelle başladı.

Panelde küreselleşmenin ve teknoloji gelişiminin eğitim üzerindeki etkileri tartışıldı. İnternetin gelişimi ile öğrenme ağlarının kullanılabildiği, okulsuz eğitimin en çok mümkün olduğu dönemde olduğumuz, özellikle küreselleşmeye kendini kaptıran ülkelerde gençlerin ahlak ve etik çerçevelerini tanımlayamadıkları, empati, insana ve doğaya sevgi, farklılıklara saygı, hoşgörü gibi değerlerin ve kültürel eğitimin teknoloji üzerinden verilemediği üzerinde duruldu. Bu noktada, soru soran, sorgulayan, hayal kuran nesiller yetiştirmek için öğretmen eğitimine verilen önemin artırılması gerektiği ifade edildi.

Eş zamanlı oturumlarla devam eden zirvede 25 eğitimci, çeşitli branşlarda, yoğun ilgi gören 8 atölye çalışması ve 18 sunum yaptı.

Copyright © 2024, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo