23 Temmuz 2019

Camiamız Güçlerini Birleştiriyor, Kardeşlerimiz Yuvaya Geri Dönüyor!

Lisemizden uzakta geçen birkaç yıldan sonra Okul yönetimimizin girişimleri ile, Camia Kurumlarımızın güçlerini birleştirmesi sonucu, erkek yatılı kardeşlerimiz yeniden Lise binamızda kalabilecekler.

Önceki yıllarda Vakfımız, Derneğimiz ve İstanbulspor tarafından kullanılan, son üç yıldır ise yemekhane olarak hizmet veren Lisemizin yanındaki ek bina, 130 kardeşimizin kalacağı erkek yatakhane binasına dönüştürülüyor. Binanın elektrik, sıcak su ve doğalgaz teknik altyapıları ile yatakhane tefrişatı ve ıslak zeminler açısından pek çok eksiği var.

Ek binanın yatakhane binasına dönüştürülmesi ile ortaya çıkacak yemekhane ihtiyacı ise pek çok mezunumuzun yıllarca yemek yediği, halen Lisemizin içinde kantin olarak kullanılan geniş alanın yemekhaneye dönüştürülmesi ile çözülecek. Tüm bu kapsamlı çalışmaların okullar açılana kadar yetiştirilebilmesi için Camia kurumları olarak güçlerimizi birleştirdik ve kısıtlı mali imkanlarımızla Camiamızın da her türlü desteği vermeye gayret göstereceğini ümit ettiğimiz ciddi bir mali yükün altına girdik.

Yatakhane ve yemekhanenin kısa sürede hazır hale getirilebilmesi için gereken 920 bin TL’nin önemli bir kısmını İEL Okul Aile Birliğimiz (300 bin TL) Vakfımız (200 bin TL) ve Derneğimiz (100 bin TL) taahhüt ettiler. Ancak kalan 320 bin TL için Camiamızın desteğine ihtiyaç var!

Sarı Siyah Destek sayfasında bu ihtiyaç için ortak bir proje oluşturduk. Ayrıntılarını aşağıda yer alan linkten görebileceğiniz proje için desteklerinizi bekliyoruz. Katkıda bulunup ‘Gücümüze Güç Kattığınız’ için şimdiden çok teşekkür ederiz.

https://www.sarisiyahdestek.com/p/yuvamiza-donuyoruz/

Copyright © 2024, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo