2 Eylül 2015

Büyüklerin Yapamadığını Sarı Siyahlı Gençler İELMUN 2015 İle Yaptı

İstanbul Erkek Lisesi Model Birleşmiş Milletler Kulübü (Istanbul Erkek Lisesi Model United Nations), Türkiye’deki üç akademik dille (İngilizce, Almanca ve Türkçe) işleyen ilk ve tek konferans olan Model Birleşmiş Milletler Konferansını, bu sene 31 Ağustos - 4 Eylül tarihleri arasında 4. kez düzenledi.

Devlet başkanlarından, haber ajansı muhabirlerine kadar öğrenciler tarafından temsil edilen, Birleşmiş Milletler’in tam kapsamlı bir simülasyonu olan MUN Konferansı, bir hafta boyunca uluslararası siyasetin kaderini genç bireylere emanet etti.

Protokol mensupları, sivil toplum örgütleri ile katılımcı ülkelerin elçilik temsilcilerinin katılımıyla başlayan İELMUN 2015’te 4 kıta, 21 ülke ve Türkiye'nin 12 şehrinden 300 liseli ve üniversiteli genç bir araya geldi.

Tümüyle İstanbul Erkek Liseli kardeşlerimiz tarafından organize edilen ve Dünya sorunları, kıtlık, savaşlar, adil ekonomik sistem, kadın hakları gibi konuların tartışıldığı İELMUN 2015 konferansını gerçekleştirerek bir başarıya daha imza atan kardeşlerimizle gurur duyuyoruz ve onları tebrik ediyoruz.

Copyright © 2023, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo