13 Kasım 2017

Birgül ve Cavit Akşehirlioğlu’ndan İELEV Özel Lisesi’ne Bilgisayar Laboratuvarı Bağışı

Cavit Akşehirlioğlu, İstanbul Erkek Lisemiz’den 1975 yılında mezun olmuştur. Eşi Birgül Akşehirlioğlu ile birlikte Aksis Bilgisayar Hizmetleri ve Danışmanlık A.Ş.’nin kurucularıdır. Geçtiğimiz temmuz ayında İELEV Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleri ile İELEV Özel 125. Yıl Yerleşkemizi ziyaret eden Akşehirlioğlu çifti, okullarımızın ihtiyaçlarına ilişkin olarak bilgi almışlardı. Bu ziyaretin ardından Akşehirlioğlu çifti, İELEV Özel Lisemizin 2017-2018 eğitim-öğretim yılında açılan Bilgisayar Laboratuvarının yapımı ve donanımı için önemli bir bağış yaparak eğitime ve eğitim teknolojilerine destek vermişlerdir.

Akşehirlioğlu ailesi adına, www.sarisiyahdestek.com platformumuz üzerinde ayrıca bir eğitim bursu projesi de başlatılmaktadır. Proje kapsamında, üniversitelerin Bilgisayar veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinde okuyan beş İstanbul Erkek Lisesi mezunu öğrenciye burs verilmektedir. Bursiyerler, maddi desteğin yanı sıra Cavit Akşehirlioğlu’ndan bu alanda mentörlük desteği de alabileceklerdir.

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı olarak, Birgül ve Cavit Akşehirlioğlu’na, eğitime verdikleri değerli destekler için teşekkür ediyoruz. 

Copyright © 2024, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo