23 Temmuz 2019

Almanya’da Yükseköğrenim Fuarı Düzenledik

Haziran ayının son günlerinde İELEV Özel Lisemizde “Almanya’da Yükseköğrenim Fuarı” düzenledik.

Almanya’da okumayı hedefleyenlerin doğru bilgilendirilmesi fikri ile ortaya çıkan Fuar, İELEV Akademik Kurul Başkanımız Prof. Dr. Erhan Erkut’un açılış konuşması ile başladı. Sabah bölümüne Alman Akademik Değişim Servisi’nden (DAAD) Betül Akay ve Köln Üniversitesi’nden Prof. Dr. Klaus Klein, Türk-Alman Üniversitesinden Doç. Dr. Dilek Kurt, Almanya Özel Üniversiteleri Danışmanı Sevil Akın Erciyaş ve eğitimine halen Almanya’da devam eden İstanbul Erkek Lisemizden mezun üniversite öğrencileri konuşmacı olarak katıldılar. Öğleden sonraki bölümde ise katılımcılar tercih ettikleri eş zamanlı oturumlara katılarak, ilgi duydukları konuda detaylı bilgi edinme fırsatını buldular.

GIB diplomasının yurt dışında öğrenimine devam edecekler için oluşturduğu avantajlar, Almanya’daki üniversitelerin öğrencilere sunduğu imkanlar, Almanya’daki üniversitelerden mezun olanların kişisel ve akademik gelişimleri sayesinde iş olanaklarına erişimde yaşadığı kolaylıklar gibi konuların ağırlıklı olarak konuşulduğu Almanya’da Yükseköğrenim Fuarı, canlı olarak yayınlandı. Böylece, yoğun ilgi çeken fuarı ilgi duyan herkes internet üzerinden eş zamanlı olarak izleme olanağı buldu.

Fuarımıza gösterdikleri ilgi ve katkıları için tüm konuşmacılara ve katılımcılara teşekkür ederken, bu fuarın içeriğini geliştirerek periyodik olarak tekrarlamayı hedeflediğimiz müjdesini de vermek isteriz.

Foto Galeri

Copyright © 2024, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo