16 Mayıs 2015

100. Yılda 100 Bisiklet Turu Organizasyonu

Çanakkale Şehitlerimizi 100. Anma Yılı kapsamında 16 Mayıs 2015 sabahı saat 07.30’da 100. Yılda 100 Bisiklet grubu 1915 yılında Çanakkale Savaşı’nda kaybettiğimiz İstanbul Erkek Liseli şehit ağabeylerimizi anmak üzere Lisemizin bahçesinden Sarı Siyah Motosiklet eşliğinde Çanakkale’ye doğru pedallara bastı. Aynı günün akşamında Şarköy’e varan grup, ertesi günün sabahında tekrar bisikletleriyle yola koyuldular.

İEL öğrencileri, İEL mezunları, İstanbulsporlu bisikletçiler, İELEV öğrencileri, Yeni Zelandalı öğrenciler ve Alman bisikletçilerden oluşan 100. Yılda 100 Bisiklet grubu 17 Mayıs 2015 Pazar günü varış noktası olan Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’ne vardı. Grup, Sakarya İzci Grubu, İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri, mezunları, İELEV Eğitim Kurumları öğrencileri, öğretmenleri ve velileri tarafından coşkuyla karşılandı. 

Vakfımız tarafından İz Tv - Şarküteri Prodüksiyona yaptırılan Çanakkale Şehitlerimizi 100. Anma Yılı Belgeseli için bu anlamlı ve heyecanlı bisiklet turundan güzel anlar kayıt altına alındı ve belgeselimizin İz Tv ekranlarında yayınına başlandı. ( Belgeselin yayın akışına bu linkten göz atabilirsiniz: http://www.iztv.com.tr/program.aspx?id=2114 )

Vakfımız tarafından düzenlenen bu tura katılanlara ve organizasyonda emeği geçenlere İELEV olarak teşekkür ederiz.
 

Foto Galeri

Copyright © 2024, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo