5 Mayıs 2017

İstanbul Erkek Liseli Kardeşlerimiz Matematik ve Bilgisayar Milli Takımlarına Girerek Gurur Kaynağımız oldu!

Rio’da Olimpiyatlara Katılacak 6 Kişilik Matematik Milli Takımın 4’ü İstanbul Erkek Lisesi Öğrencisi!

İstanbul Erkek Liseli öğrenci kardeşlerimizin Ankara’da gerçekleştirilen 2017 Tübitak - Uluslararası Bilim Olimpiyatları Kış Okulu Seçme Sınavına büyük başarı elde ettiklerini daha önceki bültenlerimizde paylaşmıştık.

Matematik, Bilgisayar, Fizik, Biyoloji ve Kimya dallarında sınava katılan 16 öğrenciden 13 tanesi Kış Okuluna katılmaya hak kazanmış ve Türkiye genelinde Matematik dalında birincilik, ikincilik ve üçüncülük; Bilgisayar dalında ise birincilik ve ikincilik kazanan kardeşlerimiz 28 Ocak - 11 Şubat tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşen Kış Okulundaki eğitime katılmışlardı.

23-24-25 Mart 2017’de Ankara’da gerçekleştirilen Milli Takım Seçme Sınavı sonucunda İstanbul Erkek Liseli öğrenci kardeşlerimizden Mehmet Selahaddin Şentop, Nurullah Giray Kuru, Ahmet Alper Özüdoğru ve İlker Can Çiçek büyük bir başarı göstererek Temmuz ayında Rio de Janeiro, Brezilya’da düzenlenecek 58. Uluslararası Matematik Olimpiyatında ülkemizi temsil edecek olan altı kişilik milli takımda yer almaya hak kazandılar. Bu başarılarıyla İstanbul Erkek Lisemiz, milli takıma 4 öğrencisi birden seçilen ilk okul oldu.

29. Uluslararası Bilgisayar Olimpiyatına katılacak 4 Kişilik Milli Takımın 2’si İstanbul Erkek Liseli!

1-2 Nisan 2017’de Ankara’da gerçekleştirilen Takım Seçme Sınavı sonucunda İstanbul Erkek Liseli öğrenci kardeşlerimizden Atacan İyidoğan ve Ahmet Öztürk; büyük bir başarı göstererek Temmuz ayında Tahran, İran’da düzenlenecek 29. Uluslararası Bilgisayar Olimpiyatında ülkemizi temsil edecek olan dört kişilik milli takımda yer almaya hak kazanmışlardır. Ayrıca kardeşlerimizden Murat Kurnaz da dört kişilik yedek takıma seçilmiştir.

Milli takıma seçilen tüm kardeşlerimizi tebrik eder, katılacakları olimpiyatlarda onlara başarılar dileriz.

Foto Galeri

Copyright © 2023, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo