8 Eylül 2016

İELEV Eğitim Kurumları Açılış Kahvaltısı ve Genel Kurul Toplantısı Mövenpick Otel’de Gerçekleşti

İELEV Eğitim Kurumları eğitim kadrosu 3 Eylül 2016 sabahı 4. Levent’teki Mövenpick Otel’de düzenlenen açılış kahvaltısında bir araya geldi.

Keyifli bir kahvaltının ardından İELEV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ata Anıl yeni dönemin ilk Genel Kurul Toplantısını başlattı. Şeffaf bir yönetim anlayışı çerçevesinde, öğretmenlerimiz arasında yayılan bir takım söylentilerin doğru olmadığını açıklayan Anıl, öğretmenlerden en büyük beklentisinin daha fazla akademik başarı getirmeleri olduğunun altını çizdi.

Yönetim Kurulu Başkanımızın ardından İELEV Özel Lisesi Alman Müdürü Michael Schopp, İELEV Özel Lisesinin Türkiye’nin en iyi liselerinden biri olacağına dair inancını belirtirken, en iyi eğitimi vermek için çalışmalarına devam edeceklerini belirtti ve hedeflerimize ancak birlikte çalışarak ulaşabileceğimizi vurguladı.

Bay Schopp’un ardından İELEV Akademik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erhan Erkut, bir takım olumsuz şartlar sebebiyle ülkemizde çalışmaktan çekinen Alman öğretmenleri ikna ederek İELEV Eğitim Kurumları kadrosuna kazandırdığı için Bay Schopp’a teşekkürlerini ileterek konuşmasına başladı.
Erkut, konuşmasının devamında yine şeffaf bir yönetim anlayışı çerçevesinde, öğretmenlerle son 2 yılın karşılaştırmalı bütçe tablolarını, burs yönetmeliğindeki değişikliklerin, zamlar ve geçtiğimiz dönem içerisinde alınan diğer kararların nasıl ve hangi sebeplerle alındığını paylaştı.

Akademik Kurul üyesi Yrd. Doç. Dr. Serhat Koloğlugil ise öğrencilerimizin hayal etme, fikir üretme, tasarlama, kod yazma, 3 boyutlu yazıcı kullanma gibi becerilerinin gelişmesini hedefleyen ve Eylül 2016 itibariyle İELEV Eğitim Kurumlarında başlayacak olan ‘Maker Lab’ projesinden bahsetti.

Toplantının sonunda Prof. Dr. Erhan Erkut tüm öğretmenlerimize kendisinin kaleme almış olduğu, rehber niteliğindeki “Üniversite Seçerken” kitabını hediye etti.

Güzel dileklerle başladığımız yeni bir eğitim-öğretim yılının tüm öğretmen ve öğrenciler için başarılı bir yıl olmasını temenni ediyoruz. 

Copyright © 2022, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı | Her Hakkı Saklıdır. | Site: İkipixel

Logo